امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شیر از پوکی استخوان جلوگیری نمی کند
#1
پوکی استخوان، بیماری ای که استخوانها شکننده و ضعیف میشوند، در سراسر جهان، ۲۰۰ میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است. دکتر فورمن در مورد این بیماری و نحوه پیشگیری از آن نظرات خود را بیان میدارند:
این اطلاعات غلط را به ما گفته اند که شیر، از پوکی استخوان پیشگیری میکند و مصرف کلسیم در مقابل این بیماری، از ما حفاظت میکند...

اما این بیماری بیشتر به میزان ویتامین دی و ورزش ربط دارد، نه به مصرف شیر و کلسیم.
افرادی که کلسیم مورد نیاز خود را از شیر بدست آورده و محصولات حیوانی میخورند، تولید اسید بدن آنها زیاد میشود، این اسید به طور پنهان در دستگاه هاضمه آنهاست، که در واقع توسط میزان پروتئین بالای محصولات حیوانی تولید میشود و این پروتئین زیاد، فشار زیادی به کلیه ها می آورد، و اسید سبب میشود که کلسیم بیشتری از استخوانها برداشته شود و ما به این شکل با رژیم حاوی محصولات حیوانی دارای پروتئین زیاد، کلسیم را از طریق ادرار از دست میدهیم.

لذا اگر غذای ما پروتئین زیادی داشته باشد، کلسیم زیادی از دست میدهیم. ما در رژیم مان به کلسیم نیاز داریم. اما بیشتر به ویتامین دی و دیگر موادی که در گیاهان سبز موجود است، نیازمندیم، زیرا این سبزیجات، و دانه های کنجد نیز کلسیم زیادی دارند، ویتامین "کا" دارند، و دیگر مواد فیتوشیمیایی که برای سلامت استخوان شما مفید هستند.

لذا پیام مهم در اینجا این است که برای درمان پوکی استخوان تنها به دارو اکتفا نکنید، فکر نکنید که کلسیم میتواند شما را درمان کند و نوشیدن شیر در مقابل بیماری از شما محافظت میکند، اینطور نیست!
باید به شدت ورزش کنیم، باید راه برویم، بپریم و نرمش کنیم تا استخوان های ما و پاها و کمرمان قوی شود. باید به مقدار کافی ویتامین دی استفاده کنیم و گیاهان سبز مصرف نماییم، و آجیل و دانه. و فرمول محافظت کامل در مقابل پوکی استخوان همین است.
تقریباً ۹۰ درصد از ویتامین "دی" بدن، از طریق پوست جذب میشود، که از انوار ماورا بنفش خورشید میباشد. اما متأسفانه روش زندگی مدرن سبب شده که بسیاری از مردم وقت خود را کمتر در طبیعت و در معرض نور، سپری کنند.

کمبود ویتامین دی، به مشکلی جهانی تبدیل شده است.
به این خاطر که بسیاری از مردم ما در محل های سربسته کار میکنند و ویتامین دی از طریق نور خورشید به دست می آید. در چند سال اخیر، متوجه شدیم که کمبود ویتامین دی، با میزان بالای بیماری قلبی و سرطانها در ارتباط است. لذا بسیار مهم است که مردم مطمئن شوند که به اندازه کافی ویتامین دی دریافت داشته اند. لذا اگر تمام مدت در محل زندگی و محل کارتان بدون نور آفتاب هستید، لطفاً از مکمل های ویتامین دی استفاده کنید، زیرا در مواد غذایی نیز به اندازه کافی ویتامین نیست. این ویتامین فقط از نور خورشید بدست می آید.
هیچ موجودی بطور طبیعی بعد از سن از شیر گرفتن، شیر نمی نوشند و هیچ موجودی بطور طبیعی شیر جانداران دیگر را نمی خورد.
نوشیدن شیر گاو با امراض قلبی، برخی از انواع سرطان، دیابت و حتی پوکی استخوان در انسانها مرتبط است، که اینها بسیاری از بیماری هایی هستند که صنعت لبنیات ادعا می کند که محصولاتش از آنها جلوگیری می کنند!
محتوای بالای پروتئین حیوانی شیر، در حقیقت باعث می شود تا کلسیم از بدن جدا گردد. بر طبق یک رابطه جنسی از طریق مقعدیز شواهد از دانشکدۀ پزشکی هاروارد، شیر از پوکی استخوان جلوگیری نمی کند؛
بررسی نشان می دهد که کشورهایی که جذب کلسیم کمتری دارند (فقط 300 میلی گرم در روز) نسبت به کشورهایی که میزان مصرف کلسیم بالاتری دارند کمتر در معرض شکستگی های استخوان کفل هستند (که نشانی از پوکی استخوان است).

جایگزین های لبنی خوشمزه :
شما می توانید تمام کلسیم مورد نیازتان را از دنیای گیاهان تامین کنید:
کلم بروکلی، انواع کلم ها، لوبیاها، بسیاری از برگهای سبز سبزیجات، بادام، شیر سویا، توفو، همه منابع خوبی هستند.


http://www.DrFuhrman.com
پاسخ
 سپاس شده توسط Saed Azodi Far
#2
عنوان «شیر از پوکی استخوان جلوگیری نمی کند » گمراه کننده و غیر علمی است دقت شود

در واقع برای پیشگیری از پوکی استخوان هم شیر و لبنیات و غذاهای حاوی کلسیم لازم است و هم ورزش و ویتامین دی

نمی توان یکی از زاویای این مثلث را حذف کرد

این عنوان بیشتر تبلیغاتی و مخاطب جمع کن است تا علمی
پاسخ
 سپاس شده توسط pedram ، Admin ، Saed Azodi Far ، madani
#3
ضمن تشکر از اضهار نظرتون،باید عرض کنم که دقیقا برای جلب توجه این عنوان در نظر گرفته شده،حقیر معتقدم که شما حتا اگر نویسنده یا شاعر هم هستید باید اول فروشندهٔ خوبی باشید تا مردم آثار شما را بخوانند ،همهٔ مطالبی که شما فرمودید در متن ذکر شده.ولی‌ عنوان باعث شده که مطلب را بخوانید.
پاسخ
 سپاس شده توسط Admin
#4
با سپاس از شما بزرگواران عزیز ... همین بحثها و انتقادهاست که در اوج احترام ، راه را برای پیشرفت روحیه علمی و انتقاد پذیری هموار کرده و ما را به سمت و سوی راهی نوین در نگرش علمی نسبت به جهان اطرافمان سوق خواهد داد. نقد جناب دکتر نوری و پاسخ محترمانه پدرام نمونه بارزی از آن چیزی است که جامعه علمی امروز ایران به شدت نیازمند آن است. شخصاً به هر دوی شما افتخار میکنم.
ادمین امیدوار
پاسخ
 سپاس شده توسط support ، pedram
#5
Neda Azarfardian با احترام ،مقاله پزشکی جهت افزایش آگاهی و بروز کردن اطلاعات نگاشته میشود نه تبلیغات فروش،بنابر این عنوانش هم باید واقع بینانه و منصفانه باشد نه تحریک کننده یا هیجان انگیز!!!!!....


اونوقت فقط خودمون باید بخونیمشون،مساله فروش نیست ،رساندن آگاهی‌ به مردم است، اگر فکر می‌کنید چیزی دارید که خوب است مردم بدانند باید در کمترین زمان به دست مردم برسونید،فروشندگی چیز بدی نیست، حتی یک پزشک هم باید راه و رمز آن را بداند .نوع سخن گفتن را در ابراز عقیده اصطلاحا فروشندگی مینامند،پیشنهاد می‌کنم کتاب نصیحتهای پدرثروتمند و پدر فقیر را هممون بخونیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط support
#6
واقعا جالب بود و عنوانش باعث جلب توجهم شد ممنونم.
پاسخ
#7
منم همینطور دقیقاً
پانسمان جاذب
 پانسمان جذبی پانسمان آلژینات پانسمان شفاف
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان