dr.montazeri2

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افتادگی دریچه دو لتی قلب
افتادگی دریچه میترال
ا
افتادگی دریچه دولتی یک ناهنجاری  در کار دریچه میان دهلیز و چاهک ( بطن) است. این دهانه‌ها بزرگ می‌شود و به سمت داخل دهلیز چپ کشیده می‌شوند که گاهی اوقات طی انقباض ناگهان با صدا بسته می‌شوند و ممکن است منجر به برگشت خون به دهلیز چپ (پس‌زنی) شود. افتادگی با پرولاپس دریچه قلب در واقع همان سندروم افتادگی دریچه میترال به طرف دهلیز چپ طی انقباض قلب است. در این حالت یک یا هر دو دریچه ممکن است خوب بسته نشوند که باعث بازگشت (پس‌زنی) خون می‌شود. این پس زنی خون می‌تواند منجر به مورمور یا سوفل قلبی (صدای غیرطبیعی در قلب که مربوط به جریان خون غیرطبیعی است) شود. پس‌زنی میترال معمولاً حالت خفیفی دارد.

مکان دریچه دو لتی
دریچه میترال بین دهلیز چپ و بطن چپ قرار گرفته‌است و شامل دو دهانه‌است.وجه نامگذاری این دریچه به خاطر شباهت آن به میتر، یعنی کلاهی است که اسقف‌های کاتولیک در مراسم خود می‌پوشند. به طور طبیعی دهانه‌های این دریچه طی انقباض بطن چپ (سیستول) به وسیله تارهای نگه‌دارنده محکم بسته نگه داشته می‌شوند.

علت :
علت اصلی این حالت کاملاً مشخص نیست اما به نظر می‌رسد با توارث ارتباط داشته باشد. افتادگی به دو صورت اولیه و ثانویه وجود دارد: افتادگی اولیه به واسطه ضخیم شدن یکی از یا هر دو دهانه دریچه مشخص می‌شود.اثرات دیگر آن شامل فیبروز سطح دهانه دریچه، نازک یا طویل شدن تارهای نگهدارنده و باقیمانده‌های فیبرین روی دهانه می‌باشد.

در نوع ثانویه MVP، دهانه‌ها ضخیم نمی‌شوند بلکه علت افتادگی وارد شدن صدمه ایسکمیک (ایجاد شده توسط کاهش جریان خون در نتیجه بیماری عروق کرونر) به عضلات نگهدارنده دریچه متصل به تارهای نگهدارنده و یا تغییر عملکرد در میوکاردیوم است

افتادگی ثانویه ممکن است ناشی از وارد شدن آسیب به ساختار دریچه طی انفارکتوس میوکاردیال حاد، بیماری روماتیسم قلبی، یا (بزرگ شدن بطن چپ قلب) باشد.

علائم

افتادگی دریچه میترال ممکن است نشانه خاصی را در پی نداشته باشد. شایع‌ترین علائم آن عبارت‌اند از: تپش قلب که معمولاً مربوط به انقباضات ناقص بطنی است، اما ضربات مافوق بطنی (ضربان غیرطبیعی که در بالای بطن‌ها شروع می‌شود) نیز تشخیص داده شده‌اند.

در برخی موارد نادر بیماران ممکن است تپش‌هایی را تجربه کنند بدون آن که ناهماهنگی ضربانی مشاهده شود.- درد قفسه سینه: این درد مربوط به افتادگی متفاوت از درد قفسه سینه مربوط به بیماری عروق کرونر است و گاهی روی می‌دهد. معمولاً درد قفسه سینه مانند آنژین صدری نیست اما می‌تواند قابل برگشت و ناتوان‌کننده باشد.

بسته به شدت بازگشت خون به دهلیز چپ طی سیستول (پس‌زنی میترال)، دهلیز چپ و بطن چپ ممکن است بزرگ شوند که این امر منجر به علائم نارسایی قلب می‌شود. این علائم شامل ضعف، خستگی و تنگی نفس است. علائم افتادگی دریچه میترال ممکن است شبیه دیگر مشکلات پزشکی باشد و برای تشخیص مشورت با پزشک ضروری است.

تشخیص

افرادی که دچار افتادگی دریچه قلب هستند معمولاً نشانه‌ای ندارند و تشخیص آن از طریق آزمایش‌ها روتین صورت می‌گیرد. یک راه تشخیص گوش دادن به صدای قلب به وسیله استتوسکپ است که افتادگی را تشخیص می‌دهد. بهترین شیوه تشخیص بیماری استفاده از پژواک‌نگاری قلب است.[۱]

شیوع

بر اساس بعضی مطالعات شیوع بیماری بین ۵ تا ۱۵ در صد متغیر است.[۲]

درمان دارویی

افتادگی دریچه میترال در اکثر بیماران بدون علامت است و نیاز به هیچ گونه درمانی ندارد اما در صورتی که علایم ایجاد شود پزشک می‌تواند برای درمان درد، اختلال ریتم قلبی و یا سایر عوارض دارو تجویز کند. بعضی از این داروها عبارتند از:

بتا بلوکر‌ها جهت کاهش ضربان قلب.
آسپرین
داروهای آنتی کواگولانت (رقیق کننده‌های خون) مانند وارفارین (کومادین) که از انعقاد خون جلوگیری می‌کند. این دارو در صورتی بیمار دارای سابقه فیبریلاسین دهلیزی باشد تجویز می‌شود.[۳]

درمان جراحی

ترمیم دریچه (Valve repair)
تعویض دریچه (Valve replacement)

حاملگی

اکثر زنان حامله که دارای پرولاپس دریچه میترال هستند، یک زایمان موفق و بدون عارضه را سپری می‌کنند. اگرچه بعضی پزشکان در صورتی که ریسک عفونت دریچه در حین زایمان بالا باشد، به بیماران آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند[۵].

بر گرفته از :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پاسخ
 سپاس شده توسط دکتر حوا
(1392/2/1، 11:31 عصر)yekta نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ba salam,
man tangi mitral valve daram va modate do sale ke be depression va anxiety shadid ham dochar shodam. dar zemn ovaries cyst ham daram. daroohayi ke masraf mikonam propranolol 40 mg va metformin 500 va lansoprazole 30 mg hastesh. darooyi baraye depression va anxiety estefade nemikonam. symptom hayi ke alan kheili mano aziat mikone darde ghafase sine,nafas haye boride ,tir keshidan ghalb hastesh va gahi hes mikonam soozan tooye ghalbam gir karde va khoon tooye ghalbam ba dard chekke mikone.soe hazeme shadid daram va gahi araghe sard mikonam va sar gije daram. sar dard haye migreni, badan darde shadid, gahi tabe darooni,gahi ham galoo dard daram,nakhon ham varagh varagh va sefid mishe va bad miofte. nail fungal infection test  dadam clear boode. ama shekle nakhoonam shabihe ofoonat gharchi mishe kami ham motemayel be zarde ( lakke haye aaji rang) be tazegi shiarhayi rooye minaye dandanhaye jeloo ham peida shode, rizeshe mooye shadid ham daram,sefidie cheshm ham kami motemayel be khakestari shode va yek halgheye zard dore oono ehate karde raghaye cheshm ham ham kheili moshakhase. az tarafe dige soozeshe edrar va tarashoh ham daram. smear test ham dadam normal boode va hamin tor urine test ke oonam normal boode. soalm az shoma ine ke  aya inha alayeme anxiety hastesh ya inke shoma pishnahad mikonid man yek check up anjam bedam. che test hayi ro tosie mikonid anjam bedam? 
yek donya sepas
 ..

درود بر شکیبایی و بردباری شما برای این همه نوشتن
اما اندوهمندانه   این تن نمی توانم  ونمیخواهم  به فینگلیش پاسخ  بگویم
 ای کاش با این همه پشتکاری که در نوشتن گرفتاری خویش داشته اید  آن را به فارسی می نوشتید
پاسخ
 سپاس شده توسط yekta
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما.من سوالی داشتم در زمینه ی بیماری اندوکاردیت که خیلی کم از آن در سایت صحبت شده.بنده جوانی ۲۲ ساله هستم که بصورت مادر زادی مبتلا به mvp و mr+ هستم.بنده در حدود ۳ماه پیش ۲ زخم کوچک در بینی هایم بوجود آمد که متوجه دلیل آن نشدم و هنوز این زخمها وجود دارند!!!در روزهای اول این زخمها را بی اهمیت تلقی کردم اما ۲هفته پیش متوجه بزرگ شدن طحالم شدم وترسم شروع شد زیرا با تحقیقاتی که داشتم متوجه شدم بینی سرشار از باکتری است و باکتری استرپتکوک که از عوامل بیماری اندوکاردیت می باشد در بینی فراوان است.لطفا برایم بگویید احتمال بروز اندوکاردیت در من چقدر است؟با توجه به اینکه فعلا علائم خاصی مثل تب ولرز یا علائم قلبی خاصی حاکی از اندوکاردیت ندارم وتنها علامتم بزرگی طحالم هست به من بگویید آیا احتمال دارد بزرگی طحال در اولین مراحل این بیماری بروز کند؟لطفا جوابم را بدهید زیرا بسیار از این بیماری مهلک دارم.لازم به ذکر است که دندانهایم بسیار سالمند و تا کنون هیج جراحی نداشتم و تنها نگرانیم زخم های بینی ام هست برای ورود باکتری ها
پاسخ
 سپاس شده توسط دکتر غلامعلی نوری
(1392/2/20، 08:40 عصر)arash mohammadian نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما.من سوالی داشتم در زمینه ی بیماری اندوکاردیت که خیلی کم از آن در سایت صحبت شده.بنده جوانی ۲۲ ساله هستم که بصورت مادر زادی مبتلا به mvp و mr+ هستم.بنده در حدود ۳ماه پیش ۲ زخم کوچک در بینی هایم بوجود آمد که متوجه دلیل آن نشدم و هنوز این زخمها وجود دارند!!!در روزهای اول این زخمها را بی اهمیت تلقی کردم اما ۲هفته پیش متوجه بزرگ شدن طحالم شدم وترسم شروع شد زیرا با تحقیقاتی که داشتم متوجه شدم بینی سرشار از باکتری است و باکتری استرپتکوک که از عوامل بیماری اندوکاردیت می باشد در بینی فراوان است.لطفا برایم بگویید احتمال بروز اندوکاردیت در من چقدر است؟با توجه به اینکه فعلا علائم خاصی مثل تب ولرز یا علائم قلبی خاصی حاکی از اندوکاردیت ندارم وتنها علامتم بزرگی طحالم هست به من بگویید آیا احتمال دارد بزرگی طحال در اولین مراحل این بیماری بروز کند؟لطفا جوابم را بدهید زیرا بسیار از این بیماری مهلک دارم.لازم به ذکر است که دندانهایم بسیار سالمند و تا کنون هیج جراحی نداشتم و تنها نگرانیم زخم های بینی ام هست برای ورود باکتری ها
   بهتر است برای ارزیابی بیشتر به  فر پزشک بیماریهای قلب  و رگها (متخصص قلب و عروق )

سری بزنید چونکه گرفتاری رویه ی درونی قلب ( اندوکاریت ) گاهی  بی سرو سدا و آرام پیشرفت می کند

بهترین وسیله برای شناسایی آن در کنار   بررسی بالینی  دل پژواک نگاری ( اکو کاردیوگرافی است)  که پزشک قلب   ان را انجام خواهد داد برایتان
پاسخ
 سپاس شده توسط support

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان