dr.montazeri2

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرمولهای حداکثر تعداد ضربان قلب طبیعی در سنین گوناگون
با درود بر دوستان

در نشانی زیر بطور خودکار حدا اکثر ضربان طبیعی قلب خود را با وارد کردن سن و ورزشی که انجام می دهید بدست آورید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط Admin ، Sepehr AttarRoshan ، babaknazari ، support ، soniapopy
من 18 سالمه . ضربان قلبم95تا 108 .ورزشی هم انجام نمیدم. این طبیعیه؟
پاسخ
(1391/3/30، 11:18 عصر)نگار سادات قریشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من 18 سالمه . ضربان قلبم95تا 108 .ورزشی هم انجام نمیدم. این طبیعیه؟

درود

نه بهنجار نیست

در آغاز آزمایشهایی را باید انجام دهید

کم خونی و پرکاری آژخ پروانه را باید کنار بگذارید

اگر اینها رانداشتید بفرمایید تا بیشتر بررسی کنیم
پاسخ
 سپاس شده توسط support
من بيست سالمه يكي دوروزه ضربان قلبم روكه ميكيرم98تا 112تااست طبيعي به نظرمياد؟
پاسخ
(1391/10/16، 08:47 عصر)مينااتيش نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من بيست سالمه يكي دوروزه ضربان قلبم روكه ميكيرم98تا 112تااست طبيعي به نظرمياد؟

درود

اگر پیش از آن نیم سات آرامش داشته سپس شمرده باشید نه بهنجار نیست

همچون پرسشگر پیشین بایست کم خونی و بیماری پرکاری آژخ پروانه( غده ی تیرویید) با آزمایش کار گذاشته شود

گاهی افتادگی دریچه دو لتی ( میترال ) نیز مایه تند تپشی دل است که به خودی خود ارزش

نگرانی ندارد
پاسخ
سلام

مردی 30 ساله هستم
چند وقتی درد در قفسه سینه داشتم ، به متخصص فلب مراجعه کردم از من نوار قلبی و اکو گرفتن که هر دو نرمال بودند
این هم بگم من 172 قد و 97 وزن دارم و  دچار بیماری اضطراب هم هستم و آلپرازولام می خورم

اما باز هم درد قفسه سینه دارم ( نه همیشه ، بعضی وقتها ) هفته ای 3 بار هم فوتبال میرم و بدون هیچ مشکلی با تمام توان بازی می کنم

سوال اصلی اینجاست که من روزهایی که ورزش نروم ضربان قلبم بین 52 تا 62 هست و روزهایی که ورزش دارم بین 65 تا 75

این ضربان عادی هست یا خیر ؟ پیگیری بکنم ؟
پاسخ
(1391/11/18، 02:06 عصر)amirFO نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

مردی 30 ساله هستم
چند وقتی درد در قفسه سینه داشتم ، به متخصص فلب مراجعه کردم از من نوار قلبی و اکو گرفتن که هر دو نرمال بودند
این هم بگم من 172 قد و 97 وزن دارم و  دچار بیماری اضطراب هم هستم و آلپرازولام می خورم

اما باز هم درد قفسه سینه دارم ( نه همیشه ، بعضی وقتها ) هفته ای 3 بار هم فوتبال میرم و بدون هیچ مشکلی با تمام توان بازی می کنم

سوال اصلی اینجاست که من روزهایی که ورزش نروم ضربان قلبم بین 52 تا 62 هست و روزهایی که ورزش دارم بین 65 تا 75

این ضربان عادی هست یا خیر ؟ پیگیری بکنم ؟
درود 
 گاهی سرچشمه ی کند تپشی دارو است 

آیا داروی دیگری مانند پرانول یا متورال  نمی خورید ؟

آزمون ورزش انجام داده اید ؟

فشار خون خود را نیز بنویسید

از سوی دیگر هر آینه در ورزشکاران شماررگ زنش( نبض)  کمتر از دیگر کسان است 

اگر داروی کند تپشگر مانند پرانول  نمی خوری و  دل موج نگاری( الکتروکاردیوگرافی = نوار قلب) بهنجار بود و دل پژواک نگاری( اکو) هم  بهنجار  نگران نباشید
پاسخ
 سپاس شده توسط amirFO ، md_elect
ممنون که پاسخ رو سریع دادید

من تست ورزش ندادم ، عرض کردم تو فوتبال نهایت توانم رو می گذارم و مشکلی ندارم
فشار خون بنده هم معمولا 11 رو 7 یا 12 رو 8 هست

یک زمانی پرانول می خوردم اما 1 ماهی هست که نمی خورم چون اضطرابم خیلی کم شده
تنها نگرانی بنده از پائین بودن ضربان قلبم هست چون برای هر کسی رو که می گیرم 70 تا 80 هست اما برای بنده بین 52 تا 62
البته شغل بنده برنامه نویسی هست و 8 ساعت از روز رو یک جا بی تحرک و پشت کامپیوتر هستم ( نمیدونم این مسئله موثر هست یا نه)

باز ممنون از پاسخ سریع
پاسخ
(1391/11/18، 11:21 عصر)غلامعلی نوری نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود 
 گاهی سرچشمه ی کند تپشی دارو است 

آیا داروی دیگری مانند پرانول یا متورال  نمی خورید ؟

آزمون ورزش انجام داده اید ؟

فشار خون خود را نیز بنویسید

از سوی دیگر هر آینه در ورزشکاران شماررگ زنش( نبض)  کمتر از دیگر کسان است 

اگر داروی کند تپشگر مانند پرانول  نمی خوری و  دل موج نگاری( الکتروکاردیوگرافی = نوار قلب) بهنجار بود و دل پژواک نگاری( اکو) هم  بهنجار  نگران نباشید
آقای دکتر سلام وقت بخیر!
ضمن تشکر از زحماتتون!که وقت میگذارید و پاسخ سوالات دوستان رو میفرمایید!خواستم یه انتقاد داشته باشم خدمتتون!امیدوارم که ناراحت نشید
اگرهلی کوپتر بشه چرخ بال، بالگردان یا بالگرد...باعث سوقطش نمیشه!اگر فکس بشه نمابر،دورنما یا هرچیز دیگه که سلیقه عزیزانمون در فرهنگستان باشه باعث نمیشه فکس ارسال نشه!ولی در پزشکی خطرناکه با زندگی مردم سرو کار داریم،کمبوددارو، دارو های تاریخ مصرف گذشته،هزینه های سنگین ،اشتباهات بعضی از همکاران بی مسولیتتون(بهرحال توی هر قشری آدم های بی مسولیت هستند)در دسترس نبودن پزشکهای ماهر و متخصص در همه جای کشور مشکلات کمی برای بیماران ایجاد نکرده که این اصطلاحات عجیب و معمولا سلیقه ای رو هم بهش اضافه کنیم!
بنظر شما بهتر نیست بجای صرف انرژی جهت جا انداختن این واژه های عجیب اصطلاحات استاندارد و بین المللی استفاده بشه و باعث گمراهی وسر درگمی کسی نشه؟
"آژخ پروانه" رو که دیدیم فکر کردم مثلا اسم یه بیماریه که از پروانه به انسان منتقل میشه... خدا رو شکر در پست بعدی توضیح داده بودید...حالا مثلا من میرفتم در مورد " آژخ پروانه"تحقیق کنم چقدر وقت من رو میگرفت که تازه بفهمم این یعنی تیروئید؟؟ چندتا پزشک با " آژخ پروانه" آشنا هستن؟

"شماررگ زنش"اینهمه داستان برای"نبض"که تازه سالهاست جا افتاده؟
من که فکر نمی کنم این پاس داشتن فارسی باشه!
هر زبانی رو که بررسی کنید تعداد زیادی واژه از زبانهای دیگه داره اگر همه مثل ما عمل کنند نیمی از جمعیت جهان باید از اول برن خوندن و نوشتن یاد بگیرند!
همین حالا با توجه به فاصله زیاد زبان رسمی از زبان عامیانه تعداد زیادی از ما قادر به نوشتن یک نامه معمولی نیستیم، ای کاش فکری بحال این قضیه میشدتا اینکه کلی هزینه زمانی و... بشه که بیایم یه سری کلمات رو که سالهاست جا افتاده جایگزین کنیم اون هم معمولا با داستان های کوتاه یا واژه هایی که معلوم نیست تو ذهن کی باید پیدا کرد معنیش رو...
امیدوارم ازبنده بدل نگیرید...
نمیدونم چطور از زحمات شما تشکر کنم این روزها کمتر کسایی پیدا میشن که بدون چشم داشت وقت و انرژیشون رو برای دیگران صرف کنند!
به امید روزی که حل مشکلات اصلیمون دغدغمون باشه!
پاسخ
درود  

مهر مندانه ( لطفا)فرنام سرنگار( عنوان تایپیک ) را در نگر داشته باشید و از پیش کشیدن فرهشت های نا جور ( موضوعات بی ربط) 

خود داری فرمایید 
 پاسخ خویش را در  سرنگار به نشانی 

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ببینید 
پاسخ
 سپاس شده توسط md_elect ، soniapopy

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان