امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
غذا هایی که فشار خونو بالا میبرن
سلام !

من فشار خون دارم و باید با بعضی غذا ها خداحافظی کنم

حالا میخوام بدونم چه غذا هایی فشارو بالا میبرن ، و چه غذاهایی فشار پایین کنترول و پایین میارن

و چه خوراکی هایی

مرسی
پاسخ
فقط گريپ فورت بخور البته به شرطي كه قرص چربي نخوري چون اين ميوه با بعضي داروها تداخل داره
پاسخ
 سپاس شده توسط Mr.Mohammad ، support
یه سوال دیگه

چیپس و پفک و از این گروه غذایی چون نمک دارن فشارو بالا میبرن

پاسخ
 سپاس شده توسط support
(1391/2/1، 05:48 عصر)Mr.Mohammad نوشته است: سلام !

من فشار خون دارم و باید با بعضی غذا ها خداحافظی کنم

حالا میخوام بدونم چه غذا هایی فشارو بالا میبرن ، و چه غذاهایی فشار پایین کنترول و پایین میارن

و چه خوراکی هایی

مرسی
دوست عزیز، علی رغم اظهار نظرهای غیر حرفه ای که مکررا شاهد آن هستیم، اثر "خوردن"!! هیچ غذایی برای پائین آوردن فشار تائید نشده است. به عبارت دیگر، خوردن هیچ غذایی ارزشی در پائین آوردن آن ندارد. تنها موردی که اثبات شده و به شدت هم توصیه میشود، پرهیز از نمک و هرگونه غذاهای شور مانند: زیتون، چیپس، ماهی شور، تن ماهی، سوسیس و کالباس، پنیر و خیلی غذاهای دیگر است. توصیه میشود که بیماران مبتلا به افزایش فشار خون از خوردن غذا در رستورانها تا حد امکان خودداری کنند چرا که در اغلب موارد، غذاهای سرو شده بیش از مقدار مجاز توصیه شده برای افراد مبتلا به فشار خون حاوی نمک هستند. توصیه عملی ما این است که شما غذا را کم نمک بپزید- نه اینکه اصلا داخل آن نمک نریزید!- و از افزودن نمک سر سفره اکیدا خودداری کنید. به عبارت دیگر: نمکدان سر سفره نیاورید!
سالم و سلامت باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط hosseinak

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان