امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میو کارد قلب از کجا عصب میگیرد
Question 
سلام
من دانشجوی پزشکی هستم در کتاب اناتومی تنه درباره میوکارد قلب یه چیزهایی نوشتن اما در باره عصب گیری میوکارد قلب چیزی ننوشته!میخوام بدونم میوکارد از کجا عصب میگیره و این عصب از کجا و چطوری میاد؟  لطفا راهنمایی کنین
پاسخ
(1392/10/16، 12:43 عصر)med student نوشته است: سلام
من دانشجوی پزشکی هستم در کتاب اناتومی تنه درباره میوکارد قلب یه چیزهایی نوشتن اما در باره عصب گیری میوکارد قلب چیزی ننوشته!میخوام بدونم میوکارد از کجا عصب میگیره و این عصب از کجا و چطوری میاد؟  لطفا راهنمایی کنین

در ود

پاسخ اين پرسش را در كار كرد شناسي ( فيزيو لوژي) خواهيد آموخت

در كالبد شناسي كمتر  به اينگونه  پرسشها پرداخته مي شود

ولي براي آگهي بگويم كه ماهيچه ي دل از  دستگاه  كارفرماي خود گردان ( سمپاتيك و پاراسمپاتيك)  دستور ( عصب)مي گيرد

فرتور زير را نيز بنگريد
[تصویر:  autonomic%20innervation%20of%20the%20heart%202%20.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط دکتر مسعود
(1392/10/16، 06:39 عصر)غلامعلی نوری نوشته است:
(1392/10/16، 12:43 عصر)med studen نوشته است: م
سلام
من دانشجوی پزشکی هستم در کتاب اناتومی تنه درباره میوکارد قلب یه چیزهایی نوشتن اما در باره عصب گیری میوکارد قلب چیزی ننوشته!میخوام بدونم میوکرد از کجا  عصب میگیره و این عصب از کجا و چطوری میاد؟ ن
ممنون ما هنوز فیزیولوژی نخوندیم میشه بیشترتوضیح بدین.بجزایناعصب دیگه نداره؟

در ود

ولي براي آگهي بگويم كه ماهيچه ي دل از  دستگاه  كارفرماي خود گردان ( سمپاتيك و پاراسمپاتيك)  دستور ( عصب)مي گيرد

فرتور زير را نيز بنگريد
پاسخ
درود

بجز اينها   پَي( عصب)  ديگري آنگونه كه شما مي پنداريد نه  ندارد
   همانگونه كه در فرتور  مي بينيد گره كاواكي دهليزي( سينوسي دهليزي )  يك  چاپارخانه است  كه پيامهاي جنبشي  دستگاه كار فرماي خود گردان را به  ماهيچه ي دل مي دهد

هر آينه برون شامه ي دل( اپيكارد  )  از شاخه اي از  پَي   فرنيك   پيام مي گيرد و مي فرستد و دريافت درد را پديد مي آورد
پاسخ
 سپاس شده توسط دکتر مسعود
ممنون که راهنمایی کردین.یه سوال دیگه هم داشتم.علت اینکه سمت راست قلب3دریچه وسمت چپ2دریچه داردچیه؟
پاسخ
(1392/10/18، 02:04 عصر)med student نوشته است: ممنون که راهنمایی کردین.یه سوال دیگه هم داشتم.علت اینکه سمت راست قلب3دریچه وسمت چپ2دریچه داردچیه؟

اين پرسش را مي توانيد از  استادان خود بپرسيد اگر پاسخ  خرد پسندي ندادند

اين تن  پاسخ را به شما خواهم گفت !
پاسخ
(1392/10/18، 04:02 عصر)غلامعلی نوری نوشته است:
(1392/10/18، 02:04 عصر)med student نوشته است: ممنون که راهنمایی کردین.یه سوال دیگه هم داشتم.علت اینکه سمت راست قلب3دریچه وسمت چپ2دریچه داردچیه؟

اين پرسش را مي توانيد از  استادان خود بپرسيد اگر پاسخ  خرد پسندي ندادند

اين تن  پاسخ را به شما خواهم گفت !

پاسخ اين پرسش  زمينه ي گيتكي( فيزيكي )  دارد

هر چه پهنه ( مساحت)  كمتر باشد فشار بيشتري وارد مي شود

چون شكمچه ي چپ نيروي بيشتري براي خون افشاني  پيكري  (تمام بدن)مي سازد  پس بايد  دريچه  بين دهيليز و شكمچه  ايستادگي و پايداري بيشتري  داشته باشد تا خون  هنگام  خون پاشان (  مرحله سيستول)  به درون دهليز چپ پس زده نشود

ولي شكمچه ي راست  چون نيروي كمتري براي خون پاشي به نزديك خود ( شُشها)  نياز دارد  پس فشار كمتري به  جاي دريچه ي سه لتي  وارد مي كند 

چكيده اينكه پايداري و ايستادگي دريچه ي دولتي  در برابر پس زنش خون به درون دهليز
 بيشتر از دريچه ي  سه لتي است  چون  در برابر نيروي ترنجش ( انقباض)  شكمچه چپ
 ايستادگي  بيشتري نياز است

به ديگر سخن اگر پرهوني (دايره )  رابه سه تكه ي برابر بخش  كنند آيا  ايستادگي اش  در برابر  فشار بيشتر  است  يا  اگر  آن رادو تكه ي برابر  كنند ؟

پاسخ روشن است هر چه شمار تكه بيشتر شود فشار بيشتري را بايد بپذيرد  پس ايستادگي و پايداري اش سست  تر مي گردد
پاسخ
 سپاس شده توسط دکتر مسعود
(1392/10/17، 09:24 عصر)med student نوشته است: ممنون *پس دردی که در بیماران قلبی در این ناحیه(قلب) احساس میشود  با این اعصاب صورت میگیرد؟یعنی سمپاتیک وپاراسمپاتیک در انتقال آن نقش دارند

(1392/10/16، 06:39 عصر)غلامعلی نوری نوشته است:
(1392/10/16، 12:43 عصر)med studen نوشته است: سلام
من دانشجوی پزشکی هستم در کتاب اناتومی تنه درباره میوکارد قلب یه چیزهایی نوشتن اما در باره عصب گیری میوکارد قلب چیزی ننوشته!میخوام بدونم میوکرد از کجا  عصب میگیره و این عصب از کجا و چطوری میاد؟ ن
ممنون ما هنوز فیزیولوژی نخوندیم میشه بیشترتوضیح بدین.بجزایناعصب دیگه نداره؟

در ود

فرتور زير را نيز بنگريد
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان