امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تورم بینی پس از عمل جراحی بینی
#1
تورم بینی پس از عمل جراحی بینی یکی از شایعترین مشکلات در جراحی زیبایی بینی به شمار می رود و بسیاری از افراد به این مشکل برمیخورند.

ورم بینی بعداز عمل جراحی زیبایی عارضه ای است مشترک میان یکایک افرادی که تجربه عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) داشته اند. متاسفانه هیچ راهکار سریعی برای کاهش ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی وجود ندارد، با این حال هر روز نسبت به روز قبل درد کمتری احساس خواهیدکرد و از میزان ورم کاسته خواهدشد. بیماران عموما قادراند تا علیرغم وجود ورم، نتایج زیبایی به دست آمده را به محض برداشتن اسپلینت (محافظ) یک هفته پس از عمل ببینند. جمله مشهور در رابطه با این موضوع این است که «اگر در همان نگاه اول، عالی به نظر نرسید، احتمالا هیچ گاه چنین نخواهدشد.»


معمولا بدن برای کامل کردن واکنش های اصلاحی و جبرانی درگیر در روند بهبود و جذب بخش اعظم ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی به زمانی 100 روزه نیاز دارد. هنگامی که جایی از بدن (در نتیجه جراحی یا آسیب) زخم می شود، بافت های درگیر باید سه مرحله التیام بخش را بگذرانند. اگرچه تخمین شمار دقیق روزهایی که بینی ورم دارد غیرممکن است، زمان بندی زیر هر مرحله التیام را به تفصیل شرح می دهد و ضمنا احساس متداول و معمولی را شرح می دهد که احتمالا شما نیز پس از عمل جراحی بینی تجربه خواهیدکرد.

چسب زدن هم در کاهش ورم اوليه و هم ورم تاخيري موثر است. بعد از دوماه که بيمار چسب عمل بيني را بر مي دارد بايد بيمار در طول شب چسب بزند. اين موضوع ممانعت از تجمع ورم وفتي بيمار دراز مي کشد به خصوص ناحيه سوپراتيپ ميکند.

چسب زدن بخصوص در دو هفته اول بعد برداشت اسپلينت مفيد است.اگر چسب باعث حساسيت پوست در جراحي بيني شود چسب زدن متوقف مي شود و بيمار از کرم هيدروکورتيزون سه بار در روز تا حل مشکل خارش و التهاب استفاده مي کند.

همانطور که ورم در زير جلدي و قسمت بيروني رخ مي دهد در قسمت داخلي و مخاطات بيني هم ورم داريم. اکثر بيماران درجاتي از ورم گذرا که در طول دو تا سه هفته اول بعد عمل بيني حل مي شود دارند. معاينه داخل بيني در طول سه هفته اول بعد عمل بيني سخت است و بيمار تحمل نمي کند. بيشترين بهبود تنفسي به علت ورم سه تا چهار ماه بعد از جراحي بيني رخ مي دهد.

استفاده از قطره هاي بيني مثل فنيل افرين بايد به مدت پنج تا هفت روز باشد استفاده بيشتر اين قطر ها نتيجه معکوس دارد و شستشوي با سرم نرمال سالين و يا اسپري سالين دو تا سه بار در روز تا شش ماه توصيه مي شود.
پاسخ
#2
من که همه این کارا رو کردم اما هنوز بعد 3 سال ورم بینیم نخوابیده و این وم باعث میشه کج نشون بده بینیم

پاسخ
#3
جدی !!!!!!!
اذیت نمیش؟
دکتررفتی؟منتو دینگ مرجع تخصصی در مراسم عروسی وتشریفات مجالس می باشد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان