امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراقبت های بعد از عمل ویژه جراحی ایمپلنت
#1
عمل جراحی ای که برای شما انجام شده است ، به منظور تکمیل دندانها ویا ثبات بیشتر پروتز شما می باشد. این اطلاعات به منظور پا سخگوئی به سئوالات شما درباره چگونگی مراقبتهای پس از عمل جراحی ، فراهم آمده است .
لطفا" به دقت این دستورات را مطالعه کرده آنها را به کار ببرید. بیماران ما ، رعایت این نکات را مفید گزارش کرده اند.
 پس از رفع بی حسی ، ممکن است قدری احساس ناراحتی و درد کنید . جهت رفع آن ، از مسکن تجویز شده استفاده نمائید .
حداقل تا سه ساعت پس از جراحی از خوردن، آشامیدن، فعالیت دهانی نظیر تف کردن، مک زدن و شستشوی دهان خودداری کنید.
 حداقل در شب اول از کشیدن سیگار خودداری کنید و تا روز برداشت بخیه استعمال آن را به حداقل ممکن برسانید. زیرا حرارت حاصل از سیگار ، همچنین مواد حاصل از احتراق آن ترمیم رامختل می کند. در صورتی که سیگاری هستید، از این فرصت برای ترک دائمی آن استفاده کنید!
 به منظور جلوگیری از تجمع میکروبها و بوی بد ، با دهان شویه تجویز شده دهان خود را شستشو دهید.
 می توانید با قید احتیاط به فعالیتهای روزمره خود ادامه دهید. به مدت دو روز پس از جراحی از انجام فعالیتهای سنگین نظیر شنا و تنیس خودداری کنید.
 سایر قسمتهای دهان به غیر از ناحیه جراحی شده را طبق روشهائی که یاد گرفته اید، به دقت مسواک کنید. بعد از جراحی تا چند روز خونریزی از لثه ها بیشتر خواهد شد که به دلیل مراحل اولیه ترمیم بوده و کاملا" طبیعی است و بعد از ترمیم ناحیه، بکلی قطع خواهد شد.
 در صورت اطمینان از وجود خونریزی ( مشاهده لخته) ، قطعه ای گاز یا پنبه استریل را مرطوب کرده و در ناحیه قرار داده و به مدت 30 دقیقه با فشار ملایم ولی ممتد، نگه دارید تا خونریزی قطع شود . لطفا آن را در این مدت بر ندارید و یا کیسه ای را از یخ پر نموده و پس از پیچاندن در پارچه ای ، آن را بطور متناوب و با فواصل 10 دقیقه ای از روی گونه بر روی موضع جراحی بگذارید . در صورت ادامه خونریزی بعد از این مدت ، به مرکز درمانی مراجعه کنید . در صورت عدم دسترسی به مراکز درمانی ، می توان به جای گاز یا پنبه مرطوب از یک عدد چای کیسه ای مرطوب شده با آب ولرم ، در ناحیه استفاده کرد .
 ممکن است تورم در ناحيه جراحي نيز ایجاد گردد كه تا روزسوم پس از جراحي به حداثر مقدار خود میرسد. جهت جلوگيري از ايجاد تورم و نيز كنترل آن تا 36 ساعت پس از جراحي باز هم كيسه يخ وسيله مناسبي است. در صورت ادامه تورم پس از اين مدت ،برعکس، گرماي مرطوب به کاهش تورم كمك خواهد نمود. اگر تورم دردناک بوده و یا احساس کنید که مرتبا" بدتر می شود ، با مطب تماس بگیرید.
[تصویر:  accept.png] دارو یا داروهای تجویز شده را مطابق دستور مصرف کنید.
[تصویر:  accept.png] در صورتیکه از پروتز متحرک استفاده می کنید حداقل برای 10 روز از آن نباید استفاده گردد. پس از آن همکار پروتزیست ما آن را برای شما طوری اصلاح می نماید که بر روی ایمپلنتهای شما، فشاری وارد نگردد. در طی دوره چند ماهه ترمیم نیز باید تا حد امکان مدت زمان کمتری از آنها استفاده گردیده و در ساعات غیر ضروری، حتما" از دهان خارج گردند.
بخیه ها 10 روز بعد از دهان خارج خواهند گردید.
[تصویر:  accept.png] پس از خارج کردن بخیه ها ، وضعیت ترمیم ایمپلنتهای شما به صورت ماهانه کنترل خواهند گردید. پس از طی دوره 6-3 ماهه مرحله دوم جراحی به منظور باز نمودن رویه ایمپلنتها ، انجام خواهد شد که پس از گذشت 2-1 هفته آماده انجام مراحل پروتزی توسط همکار پروتزیست می باشد.

 
بامید بهبودی هر چه سریعتر شما
دکتر اتابک کاشفی مهر - پریودنتیست - استادیار دانشگاه


پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان