امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقش عسل در سلامت دندان ها
#1
ساکارز ( قند یا شکر معمولی) چنان چه در دهان باقی بماند توسط باکتری های لاکتیک به اسید لاکتیک تبدیل شده و این اسید باعث فرسایش دندان ها می شود. اما اگر به جای قند از عسل طبیعی استفاده شود؛ مثل، ریختن یک قاشق چای خوری عسل طبیعی در چای یا ریختن یک قاشق چایخوری عسل طبیعی در شیشه شیر بچه های شرخواه، آنتی بیوتیک های عسل طبیعی مانع فعالیت باکتری های لاکتیک و تولید اسید لاکتیک شده و آسیبی به دندان ها نمی رسد. فلوئور عنصری است ضروری برای استحکام دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی آنها . این عنصر در چای وجود دارد . توصیه شده است که در نوشیدن چای ، به جای قند از عسل طبیعی استفاده شود تا عنصر فلوئور بهتر دندان ها را محافظت کند .
مالیدن ضمادی مرکب از یک قسمت عسل طبیعی و یک قسمت سرکه انگور به لثه ها و دندان ها موجب جرم گیری و استحکام لثه ها و دندان ها می شود. تکرار این عمل چند بار در روز چرک لثه ها را زایل کرده و گوشت را به مرور ترمیم می نماید.
قند های عسل طبیعی با شیرینی فراوانی که دارند به دندان ها هیچ صدمه نزده بلکه می تواند آنها را سفید و لثه ها را محکم سازد. پروفسور«واکسور گستوف» عقیده دارد چنانچه شکر مدتی در دهان بماند به وسیله باکتری تجزیه شده و موجب ایجاد اسید لاکتیک در دهان می نماید که برای دندان ها مضر است. همان طور که در بالا نیز گفته شد ولی عسل طبیعی برخلاف شکر چون دارای یک نوع آنتی بیوتیک طبیعی است هیچ گونه اسیدی در دهان تولید نکرده و دندان ها را ضدعفونی می نماید . به همین جهت مصرف آن برای دندان ها ( مخصوصاً اطفال) نه تنها هیچ ضرری نداشته بلکه مفید نیز می باشد.
توجه: برخی افراد، به خصوص کودکان به گرده های گیاهی یا برخی انواع گرده ها حساسیت دارند و عسل طبیعی به طور غیر قابل اجتناب حاوی گرده های گیاهی است که در افراد حساس موجب حساسیت می شود. این افراد بید از مصرف عسل طبیعی پرهز کنند و د مکان هایی که گرده گیاهان در فضا پخش است، بدون ماسک بینی و دهان رفت و آمد نکنند.
عسل درمانی- دکتر مسعود هاشمی.عسل درمانی- مرتضی علی آقایی نراقی

                                                                                                                                                منبع:نیل پر
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان