امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا رنگ دندانهای بعضی افراد زرد است؟
#1
دندان هایی سفید و درخشان یکی از جلوه های صورت می باشد که می تواند اعتماد به نفس را در افراد افزایش دهد. اما متاسفانه امروزه بسیاری از مردم از زرد شدن دندان های خود شکایت دارند. در واقع در بسیاری از موارد زرد شدن دندان ها مشکلی است که ممکن است علیرغم رعایت بهداشت دهان و دندان به آن دچار شوید.


اگر می خواهید دندان هایی شفاف و درخشان داشته باشید بهتر است از برخی عادت های تاثیرگذار بر زردی دندان پرهیز کنید. مصرف چای تیره و قهوه، زیاده روی در استفاده از دهانشویه های اسیدی و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان در زردشدن دندانهایتان بسیار تاثیرگذار می باشند. شاید اخیرا به عکس هایی که با دوستان خود گرفته اید نگاه کرده باشید و متوجه شوید که رنگ لبخند شما در مقایسه با دیگران متفاوت است. یا شاید متوجه شوید که دندان هایتان کمی زرد شده که قبلا اینطور نبود. علت این مسئله چیست؟

اگر میخواهید دلیل زرد شدن دندان های خود را پیدا کنید در این مقاله با ما همراه باشید زیرا در نظر داریم به معرفی برخی از عواملی بپردازیم که در زرد شدن دندان ها تاثیر بسیار زیادی دارند.


قبل از اینکه به بررسی و معرفی دلایل زرد شدن دندان ها بپردازیم باید بدانید که مینای دندان بیرونی ترین لایه دندان است و عموما سفیدیا سفید مایل به خاکستری آبی است و تا حدودی شفاف است. لایه ای که درست زیر مینای دندان قرار دارد دنتینیا عاج دندان dentin نامیده می شود و اگر مینای دندان نازک شود، لایه دنتین قابل مشاهده خواهد بود. رنگ لایه دنتین نیز زرد است. اما خبر خوب این است که همواره راه های زیادی برای برطرف کردن این مسئله وجود دارد، ترک کردن عادت های غذایی یکی از گام هایی است که در جهت درمان می توانید بردارید. حال میرسیم به دلایل زرد شدن دندان ها:

۱- استفاده بیش از حد از دهانشویه های اسیدی

۲- مصرف بیش از حد میوه ها و سبزیجات اسیدی

۳- نوشیدن بیش از حد قهوه

۴- سیگار کشیدن

۵- بی حوصله مسواک زدن


با دندانپزشک مشورت کنید تا با روش های حرفه ای‌ زردی دندان برطرف شود و همچنین راهکارهای برای پیشگیری از زردی دندان به شما ارائه شود. روش های زیادی برای حفظ سفیدی و زیبایی دندان ها وجود دارد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان